fbpx

Millega Peaks Arvestama Logo Disainis: Praktilised Näpunäited


Logo on ettevõtte visiitkaart ja tunnusmärk, millega määratleda oma identiteet. Seega on oluline, et logo kajastaks ettevõtte olemust ja väärtuseid. Logo väljatöötamine võib tunduda keeruline ülesanne, kuid järgides mõningaid põhimõtteid, saate luua meeldejääva ja professionaalse logo. Järgnevalt toon välja mõned olulised aspektid, millega peaksid arvestama logo kujundamisel:

1. Mõista Ettevõtte Isiksust

Enne kui alustad logo kujundamist, on oluline mõista ettevõtte isikupära ja väärtusi. Küsi endalt:
Millist muljet soovib ettevõte jätta?
Millised on peamised sõnumid, mida logoga soovid edastada?
See aitab sul luua logo, mis on kooskõlas ettevõtte brändiga.

2. Lihtsus on Võti

Lihtsuse põhimõte kehtib ka logo kujundamiseks. Liialt keerulised logod muutuvad segaseks, muutes ettevõtte äratuntavaks raskeks. Püüa luua võimalikult minimalistlik ja selge disain, mis jääb meelde ka kiire pilguga. Järgi 2-sekundi reeglit – kiire pilguga suudaks logo haarata ja meelde jääda.

3. Värvi Valik

Värvide valikul on suur mõju logo tajumisele. Mõtle hoolikalt, milliseid värve soovid kasutada, arvestades nende psühholoogilist mõju. Näiteks võib punane sümboliseerida kirge ja energiat, samas kui roheline võib viidata loodusele ja jätkusuutlikkusele. Arvesta logo kasutuskohaga: trükk, tele- või arvutiekraan või tikand. Vali toonid, mis võimaldavad laialdast kasutamist.

4. Fontide Tähtsus

Vali fondid hoolikalt, sest need mängivad olulist rolli logo lugemisel ja mõistmisel. Kasuta loetavaid fonte ja veendu, et need oleksid kooskõlas ettevõtte isikupäraga.

5. Unikaalsus

Teiste ettevõtete logode kopeerimine ei ole hea tava ning eetiline käitumisviis. Unikaalsus on võtmetähtsusega, andes sulle võimaluse jääda paremini meelde klientidele ning luues eelise konkurentide ees. Loo midagi originaalset ja meeldejäävat. Ole loov ja julge.

6. Mõtle Skaleeritavusele

Logo peab olema selgelt äratuntav nii suurel reklaamtahvlil kui ka väikesel visiitkaardil. Kontrolli, kas logo säilitab oma tunnusjooned erinevates suurustes ja keskkondades.

7. Testi Enne Lõplikku Otsust

Enne lõpliku otsuse langetamist valideeri logo erinevates kontekstides ja küsi tagasisidet. See võib aidata avastada võimalikke puuduseid ning teha täiendusi enne, kui logo ametlikult kasutusele võetakse.

Kui aga vajad siiski veel abi, olgu siis nõu või jõuga, võta julgelt ühendust, ja aitan sul luua ettevõttele logo, mis lähtub sinu vajadustest ning jääb meelde.


Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

0
    0
    Ostukorv
    su korv on tühiTagasi poodi
    Scroll to Top